Produktfärg:Dolphin
Softshelljacka för herr, med en vattenavvisande och PFC-fri finish. Tillverkad av återvunnen miljövänlig polyester. Fickor med dragkedja och foder av borstad trikå. Fleecefoder på baksidan för extra komfort. Hakskydd. Elastiska ärmslut. Justerbar nederkant.
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 1015,00 |
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| S | |
| M | |
| L | |
| XL | |
| XXL | |
| 3XL |
Professionell rådgivning
Snabba leveranser
Fraktfritt över 7500:-
1977 i British Colombia, Kanada började Blake Annable tillverka tekniska kläder. Idag är Stormtech känt för mycket hög kvalitet och design. Plaggen är utvecklade och testade i Kanadas tuffa klimat. Man använder sig av de främsta materialen för att kunna möta de hårda krav som väder och vind ställer på ett plagg. Stormtechs kollektion består av tekniska och innovativa jackor, tenniströjor, t-shirts och byxor. Allt fokuserar på moderna modeller med hög funktionalitet.
| Artikelnummer | KBR-1_Dolphin |
| Material | 92% polyester (varav 42% återvunnen), 8% spandex |
| Vikt | Foder: 100% återvunnen polyesterfleece |
| Övrig information | S-3XL (upp till 5XL i utvalda färger) Vattenavvisande PFC-fritt 2 sidofickor Hakskydd Elastic cuffs Justerbar botten |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Lagersaldo S | Expresslager: 0 st | Europalager: 219 st |
| Lagersaldo M | Expresslager: 0 st | Europalager: 193 st |
| Lagersaldo L | Expresslager: 0 st | Europalager: 412 st |
| Lagersaldo XL | Expresslager: 0 st | Europalager: 386 st |
| Lagersaldo XXL | Expresslager: 0 st | Europalager: 314 st |
| Lagersaldo 3XL | Expresslager: 0 st | Europalager: 308 st |
Offert inom 24h
Kontakta oss för en offert på skräddarsydda produkter eller om du känner dig osäker.| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |